Magazín 3 díl - Rady jak nepřijít pozdě do školy

14. dubna 2012 v 18:01 | LunaQ |  Magazín
Určitě se ti to už někdy stalo. Ráno se ti nechce vstávat, večer sis nepřipravila věci do školy, nemáš hotovou svačinu... a prostě nestíháš. Takže nakonec přijdeš pozdě do školy, protože autobus ti ujel před nosem, nebo jsi dlouho hledala své oblíbené boty. Dnes pro tebe máme několik rad, díky kterým bys mohla školu vždy stíhat. Ale chce to trochu motivace, bez té to totiž nikdy nepůjde. Více v CČ.

  • Večer před školou si dej uklidňující sprchu a připrav si oblečení na příští den. Není nic horšího než ráno rozmýšlet, co si vlastně vezmeš na sebe. To bílé nebo to růžové triko? Rozhodni se večer a máš ráno po starostech.
  • Večer si také připrav školní aktovku. Podívej se na rozvrh a dej si do brašny všechny potřebné učebnice, sešity a pomůcky. Nezapomeň zkontrolovat tužky v penále. Bylo by trapné, kdyby ti zrovna na písemku došla náplň v propisovačce :-). Samozřejmě nezapomeň na domácí úkoly, ale to ti asi nemusíme připomínat (nebo také děláš domácí úkoly o přestávkách těsně před začátkem hodiny? :o))
  • Každý den odkládej školní batoh na stejné místo, abys ho tam ráno našla.
  • Jestliže se budíš budíkem a několikrát odsouváš buzení, tak zkus buzení nastavit o pár minut dříve. A nebo ještě lepší rada - dej budík na místo, kam na něj z postele nedosáhneš. Až začne zvonit, tak holt budeš muset vstát a dojít do zamáčknout. Pak už určitě budeš mít sílu vstávat. Můžeš si také pořídit chytrý budík Clocky.
  • Pokud se budeš řídit těmito radami, tak do školy už nikdy nepřijdeš pozdě. Tedy doufám :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama